Masaż pleców w Poznaniu

Zdrowy kręgosłup z Rehvolta Poznań!

Niewielka ilość ruchu, przyjmowanie niewłaściwej postawy ciała podczas wielogodzinnego siedzenia przy komputerze, nieumiejętne wykonywanie ćwiczeń lub spanie na źle dobranym materacu to tylko niektóre przyczyny bólu doświadczanego przez naszych pacjentów. Na szczęście nawet w przewlekłych problemach zdrowotnych istnieje możliwość zmniejszenia dolegliwości lub ich całkowitego wyeliminowania.

Jednym z podstawowych zabiegów fizjoterapeutycznych jest masaż. Historia masażu sięga czasów starożytnych, pierwsze wzmianki możemy znaleźć pismach dalekiego Wschodu, w Chinach i Indiach. Początki zastosowania masażu były związane z obrzędami religijnymi, jak również z medycyną ludową. Za oficjalną, uznawaną na świecie, metodę leczniczą został uznany w XVI wieku, gdzie na podstawie wyników badań stwierdzono, pozytywny i leczniczy wpływ masażu na organizm ludzki. Wraz z rozwojem cywilizacji oraz zwiększaniem wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego ciała ukształtowały się wielorakie rodzaje masażu.

Co powinien zawierać profesjonalny masaż pleców?

Profesjonalista wykonujący zabieg masażu, masażysta, określonymi ruchami, wywiera nacisk na tkanki, które chce poddać leczeniu. Dobierając odpowiednią siłę i szybkość, jak również właściwy rodzaj masażu masażysta uzyskuje pożądany efekt ciała na zaaplikowaną terapię. Podstawową zasadą jest aby masaż wykonywać w kierunku serca. Nieprawidłowo i bezmyślnie wykonywany masaż, szczególnie okolic kręgosłupa, może spowodować więcej krzywd niż pożytku. Głównym celem zabiegu jest poprawa stany stanu psychofizycznego osoby masowanej. Prawidłowo wykonany masaż klasyczny, który jest najpopularniejszy, zawiera odpowiednie techniki:

 • Głaskanie – to właśnie ona rozpoczyna i kończy masaż, w wyniku głaskania skóra uelastycznia i wygładza się usuwając zrogowaciały naskórek
 • Rozcieranie – zwiększa temperaturę skóry oraz sprężystość mięśni, więzadeł i stawów, dzięki rozcieraniu podczas masażu obrzęki i krwiaki szybciej ulegają wchłanianiu
 • Ugniatanie – główna technika poprawiająca ukrwienie i usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, przyspieszona regeneracja dodatkowo zwiększa wytrzymałość i przywraca właściwe napięcie,
 • Oklepywanie – wykonując energiczne ruchy zwiększamy przekrwienie i napięcie mięśni natomiast delikatne działają uspokajająco, najlepiej sprawdza się na dużych powierzchniach mięśni,
 • Wibracja – jej wpływ na pobudzony podczas ugniatania i oklepywania organizm działa uspokajająco na układ nerwowo – mięśniowy, usprawniając krążenie krwi i likwidując obrzęk tkanek

W naszej placówce w Poznaniu możesz skorzystać między innymi z masażu pleców i kręgosłupa, który przynosi ulgę, rozluźnia napięte mięśnie i pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu.

masaż pleców w Rehvolta Poznań
Masaż pleców | Rehvolta Poznań

Przed wykonaniem masażu pleców zawsze kontrolujemy stan zdrowia pacjenta, aby mieć pewność co do metod, które powinniśmy zastosować. Sprawdzamy również, na których odcinkach kręgosłupa powinniśmy szczególnie się skupić.

Masaż pleców w Rehvolta Poznań – rodzaje masaży:

 • Masaż klasyczny – jak opisano wcześniej, klasyczny masaż pleców zawiera pięć podstawowych technik masażu wykonanych w odpowiedniej kolejności
 • Masaż leczniczy – jeśli chodzi o samą technikę przypomina on masaż klasyczny, którego celem jest poprawa układu mięśniowo – więzadłowo – stawowego, zmniejszając objawy chorób i urazów, likwidując przykurcze mięśniowe zwiększając zakres ruchu,
 • Masaż sportowy – stosowany jest przed jak i po aktywności fizycznej, w celu utrzymania kondycji i sprawności, a każdy terapeuta wie, że kontuzje się leczy a urazom się zapobiega,
 • Masaż tkanek głębokich – (ang. Deep tissue massage) w przeciwieństwie do pozostałych masaży, nie działa on relaksująco na ciało pacjenta. Wręcz przeciwnie terapeuta swoimi powolnymi ruchami chce zaktywować ruchliwość tkanek. Jednak tak zastosowana terapia nie powoduje dyskomfortu ani bólu u pacjenta. Wykorzystuje on łokcie, przedramiona i palce w celu jak najlepszego dotarcia do zaburzonej struktury mięśniowo – więzadłowej.

Kiedy zgłosić się na masaż pleców?

Wskazania do masażu

 • Zwichnięcie, skręcenie, stłuczenia jako skutki urazów mechanicznych,
 • Dolegliwości bólowe mięśni zarówno w obrębie kręgosłupa, jak również kończyn górnych i dolnych
 • Profilaktyka podczas intensywnych wysiłków fizycznych oraz w treningu sportowym
 • Stres,
 • Przykurcze mięśniowe.

Przeciwwskazania do masażu:

 • Ciąża,
 • Żylaki i zakrzepica żył głębokich,
 • Zmiany skórne,
 • Podwyższona temperatura ciała powyżej 38*C,
 • Nadciśnienie tętnicze,

W naszym centrum rehabilitacji i fizjoterapii w Poznaniu mile widziane są zarówno osoby borykające się z przewlekłym bólem pleców, jak i ci, którzy chcą przyspieszyć regenerację ciała po wzmożonym wysiłku fizycznym. Zapraszamy na konsultację z naszym fizjoterapeutą nie tylko wtedy, gdy już odczuwasz dyskomfort czy masz trudności z poruszaniem się.

Nasza placówka Rehvolta poza terapią manualną wykorzystuje innowacyjne urządzenia emitujące fale radiowe, które pozwalają przyspieszyć regenerację organizmu. Są również pomocne przy leczeniu bólu pleców, barków, łokci i wielu innych obszarów ciała. Jeśli chodzi o masaż kręgosłupa, Poznań może więc skorzystać z klasycznych metod rehabilitacji oraz nowoczesnych zabiegów z użyciem technologii Indiba Active Therapy.

Masaż kręgosłupa Poznań – usługa dostosowana do potrzeb

Umiejętnie wykonana terapia manualna pozwala zlikwidować napięcie mięśni, poprawia również samopoczucie i zmniejsza lub całkowicie usuwa ból. Warto pamiętać, że klasyczny masaż pleców i kręgosłupa przeprowadza się nie tylko w stanach związanych z różnymi dolegliwościami, ale również w celach profilaktycznych. Jeśli zatem wiesz, że mało się ruszasz, a w Twoim życiu codziennym nie brakuje stresów, warto rozważyć skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty raz na jakiś czas.

Uczulamy również przed wykonywaniem masażu pleców w zaciszu domowym przez osobę niedoświadczoną, ponieważ takie działanie może być przyczyną zaostrzenia dolegliwości. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z bólem kręgosłupa, możliwością zwiększenia sprawności stawów w jego obrębie itp., zachęcamy do kontaktu oraz umawiania się na konsultacje w naszej placówce w Poznaniu.

Przyczyny dolegliwości a dobór terapii pleców i kręgosłupa

Celem naszej działalności jest kompleksowe wsparcie pacjentów w dochodzeniu do zdrowia, a także zapobieganie powstawaniu urazów w przyszłości czy przygotowanie organizmu na większy wysiłek, związany np. z podjęciem treningów. Przed wyborem terapii każdorazowo przeprowadzamy szczegółowy wywiad, a także ustalamy przyczyny dolegliwości, jeżeli takowe występują. Dopiero wówczas możemy wykonać masaż kręgosłupa, a także uzgodnić częstotliwość zabiegów i planowany czas terapii. Każdy pacjent jest więc dokładnie zaznajomiony ze swoim stanem zdrowia i dalszym planem postępowania.

Zapobieganie przyszłym dolegliwościom

W placówce Rehvolta Poznań udzielimy Ci informacji na temat tego, jak troszczyć się o swoje zdrowie w trakcie oraz po zakończeniu serii masaży pleców i kręgosłupa lub innych zabiegów. Dzięki temu zmniejszeniu ulegnie ryzyko wystąpienia podobnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Zapraszamy do kontaktu z naszymi fizjoterapeutami w celu wzmocnienia mięśni i stawów, leczenia bólu kręgosłupa czy rozluźnienia spazmów mięśniowych poprzez masaż pleców.

Cennik masażu w Rehvolta

Cena masażu zależna jest od tego na jaką okolicę poddajemy zabiegowi oraz jaki rodzaj masażu zostanie zastosowany. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego przed umówieniem zabiegu. Pozwoli to nam określić przede wszystkim czas potrzebny na wykonanie zabiegu oraz wybrać jego odpowiednią formę.

Przykładowe ceny zabiegów:

Masaż pleców klasyczny/głęboki – 45min – 100zł
Masaż leczniczy – 45min – 120zł
Masaż sportowy z wykorzystaniem INDIBA/IASTM – 120-150zł w zależności od okolicy zabiegowej
Całościowym masaż sportowy INDIBA– 90min – 200zł

1