Masaż pleców

Niewielka ilość ruchu, przyjmowanie niewłaściwej postawy ciała podczas wielogodzinnego siedzenia przy komputerze, nieumiejętne wykonywanie ćwiczeń lub spanie na źle dobranym materacu to tylko niektóre przyczyny bólu doświadczanego przez naszych pacjentów. Na szczęście nawet w przewlekłych problemach zdrowotnych istnieje możliwość zmniejszenia dolegliwości lub ich całkowitego wyeliminowania. W naszej placówce w Poznaniu możesz skorzystać między innymi z masażu pleców i kręgosłupa, który przynosi ulgę, rozluźnia napięte mięśnie i pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu.

masaż pleców w Rehvolta Poznań
Masaż pleców | Rehvolta Poznań

Przed wykonaniem usługi zawsze kontrolujemy stan zdrowia pacjenta, aby mieć pewność co do metod, które powinniśmy zastosować. Sprawdzamy również, na których odcinkach kręgosłupa powinniśmy szczególnie się skupić.

Kiedy zgłosić się na masaż pleców Poznań?

W naszym centrum rehabilitacji i fizjoterapii w Poznaniu mile widziane są zarówno osoby borykające się z przewlekłym bólem pleców, jak i ci, którzy chcą przyspieszyć regenerację ciała po wzmożonym wysiłku fizycznym. Zapraszamy na konsultację z naszym fizjoterapeutą nie tylko wtedy, gdy już odczuwasz dyskomfort czy masz trudności z poruszaniem się.

Nasza placówka Rehvolta poza terapią manualną wykorzystuje innowacyjne urządzenia emitujące fale radiowe, które pozwalają przyspieszyć regenerację organizmu. Są również pomocne przy leczeniu bólu pleców, barków, łokci i wielu innych obszarów ciała. Jeśli chodzi o masaż kręgosłupa, Poznań może więc skorzystać z klasycznych metod rehabilitacji oraz nowoczesnych zabiegów z użyciem technologii Indiba Active Therapy.

Masaż kręgosłupa Poznań – usługa dostosowana do potrzeb

Umiejętnie wykonana terapia manualna pozwala zlikwidować napięcie mięśni, poprawia również samopoczucie i zmniejsza lub całkowicie usuwa ból. Warto pamiętać, że klasyczny masaż pleców i kręgosłupa przeprowadza się nie tylko w stanach związanych z różnymi dolegliwościami, ale również w celach profilaktycznych. Jeśli zatem wiesz, że mało się ruszasz, a w Twoim życiu codziennym nie brakuje stresów, warto rozważyć skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty raz na jakiś czas.

Uczulamy również przed wykonywaniem masażu pleców w zaciszu domowym przez osobę niedoświadczoną, ponieważ takie działanie może być przyczyną zaostrzenia dolegliwości. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z bólem kręgosłupa, możliwością zwiększenia sprawności stawów w jego obrębie itp., zachęcamy do kontaktu oraz umawiania się na konsultacje w naszej placówce w Poznaniu.

Przyczyny dolegliwości a dobór terapii pleców i kręgosłupa

Celem naszej działalności jest kompleksowe wsparcie pacjentów w dochodzeniu do zdrowia, a także zapobieganie powstawaniu urazów w przyszłości czy przygotowanie organizmu na większy wysiłek, związany np. z podjęciem treningów. Przed wyborem terapii każdorazowo przeprowadzamy szczegółowy wywiad, a także ustalamy przyczyny dolegliwości, jeżeli takowe występują. Dopiero wówczas możemy wykonać masaż kręgosłupa, a także uzgodnić częstotliwość zabiegów i planowany czas terapii. Każdy pacjent jest więc dokładnie zaznajomiony ze swoim stanem zdrowia i dalszym planem postępowania.

Zapobieganie przyszłym dolegliwościom

W placówce Rehvolta Poznań udzielimy Ci informacji na temat tego, jak troszczyć się o swoje zdrowie w trakcie oraz po zakończeniu serii masaży pleców i kręgosłupa lub innych zabiegów. Dzięki temu zmniejszeniu ulegnie ryzyko wystąpienia podobnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Zapraszamy do kontaktu z naszymi fizjoterapeutami w celu wzmocnienia mięśni i stawów, leczenia bólu czy rozluźnienia spazmów mięśniowych poprzez masaż pleców.