Fizjoterapeuta/rehabilitant dla Ciebie

Zespół Rehvolta Poznań:

Bartosz Trawiński - rehabilitant i fizjoterapeuta w Poznaniu

dr Bartosz Trawiński [fizjoterapeuta, rehabilitant]

Absolwent fizjoterapii, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, gdzie w 2009 roku uzyskał tytuł magistra, a w 2016 roku tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej. Od siedmiu lat rozwija swoje umiejętności i doświadczenie pracując jako fizjoterapeuta i rehabilitant. W swojej pracy stosuje najnowsze i najskuteczniejsze metody rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej m.in.: Manipulację powięzi, Międzynarodową Terapię Medycyny Ortopedycznej wg Cyriaxa, terapię PNF, masaż głęboki, klasyczny i wiele innych. Stosuje precyzyjny i szczegółowy wywiad oraz badanie funkcjonalne celem właściwego zdiagnozowania pacjenta, dzięki czemu możliwe jest podjęcie skutecznych i efektywnych działań. Od 9 lat związany z futbolem amerykańskim w Poznaniu, wcześniej zawodnik a teraz dba o przygotowanie i szybki powrót do zdrowia zawodników jako fizjoterapeuta Kozłów Poznań, składu seniorskiego jak i juniorów.

Jakub Gracz - fizjoterapeuta rehabilitant Poznań

mgr Jakub Gracz [fizjoterapeuta, rehabilitant]

Ekspert Krajowej Izby Fizjoterapeutów, absolwent fizjoterapii, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, gdzie w 2009 roku uzyskał tytuł magistra. Doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać już w trakcie studiów, uczestnicząc w licznych praktykach. Dzięki uczestnictwu w wielu kursach i szkoleniach nabył wiedzę i umiejętności, które pozwalają na szybką i skuteczną terapię pacjentów z dolegliwościami bólowymi. W swojej pracy wykorzystuje techniki powięziowe , wisceralne jak i wiele innych sprawdzonych metod terapeutycznych. Współpracuje ze stomatologami w zakresie leczenia stawów skroniowo-żuchwowych.

Jakub Gracz – ZnanyLekarz.pl

Czym jest fizjoterapia?

Fizjoterapeuta/rehabilitant w Rehvolta Poznań – gdzie się umówić ? Zanim podpowiemy jakimi kryteriami kierować się przy tym wyborze, zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat fizjoterapii. Na ich podstawie będzie Tobie łatwiej podjąć decyzję o wizycie u fizjoterapeuty.

Fizjoterapia jest zawodem opartym na nauce. Obejmuje podejście „całego człowieka” do zdrowia i dobrego samopoczucia, w tym ogólny styl życia pacjenta.

Jak podaje Światowa Konfederacja Fizjoterapii (World Confederation for Physical Therapy – WCPT) Fizjoterapia oznacza świadczenie usług wobec jednostek lub populacji osób, mających na celu rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie im maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych. Usługi te mogą być świadczone tylko przez fizjoterapeutę, lub pod jego kierunkiem i nadzorem.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów - logo
Rysunek 1 Krajowa Izba Fizjoterapeutów i World Confederation for Physical Therapy – źródło: https://kif.info.pl/ 3.02.2020 godz 20:23

U podstaw leży zaangażowanie pacjenta we własną opiekę, poprzez edukację, świadomość, wzmocnienie pozycji i udział w ich leczeniu.

Możesz skorzystać z fizjoterapii w dowolnym momencie swojego życia. Fizjoterapeuta/rehabilitant pomaga w bólu pleców lub nagłym urazie, radzeniu sobie z długoterminowymi schorzeniami, takimi jak neuraligie, oraz w przygotowaniu do porodu lub wydarzenia sportowego. Dlatego warto znać sprawdzonego i zaufanego fizjoterapeutę w swojej okolicy. Znajdź swojego fizjoterapeutę – fizjoterapeuta Poznań.

Film 1 Kampania Społeczna – Fizjoterapia porusza – fizjoterapeuta Poznań – KLIKNIJ

Czym zajmuje się fizjoterapeuta-rehabilitant?

Fizjoterapia jest zawodową opieką zdrowotną. Fizjoterapeuci wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności do poprawy szeregu warunków związanych z różnymi układami organizmu:

  • Mięśniowy ( ból pleców , zaburzenia napięć mięśniowych w okolicy kręgosłupa, urazy sportowe , zwyrodnienia stawów )
  • Neurologiczny ( udar , stwardnienie rozsiane , choroba Parkinsona )
  • Układ sercowo-naczyniowy ( przewlekła choroba serca , rehabilitacja po zawale serca )
  • Układ oddechowy ( astma , przewlekła obturacyjna choroba płuc).

Jako fizjoterapeuci jesteśmy, najmłodszym samorządem medycznym. Nie tylko, jeśli chodzi o średni wiek jego reprezentantów, ale też istnienie przepisów, regulujących zawód. Dopiero ustawa z 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty wprowadziła przepisy określające zasady wykonywania tej profesji. Fizjoterapeuci wykonują swoją pracę jako samodzielny zawód medyczny posiadającego swój kodeks etyki zawodowej.

Według badania przeprowadzonego przez Kantar Polska na zlecenie Krajowej izby Fizjoterapeutów we wrześniu 2019 roku.  50 procent Polaków nigdy nie korzystało z usług fizjoterapii, a blisko 5 procent nawet nie wie, czym ona jest.

Jednak z drugiej strony okazuje się, że osoby, które miały do czynienia z fizjoterapią mają bardzo dobre zdanie o tych usługach medycznych. Poproszone o odpowiedź na pytanie: „Na ile prawdopodobne jest, że poleci Pan(i) wizytę / zabiegi w gabinecie fizjoterapeuty swoim znajomym? Proszę użyć skali od 0 do 10, w której 0 oznacza „w ogóle nie polecę” a 10 „na pewno polecę”. Uzyskaliśmy bardzo wysoki wskaźnik – aż 8,15 w skali do 10.

Warto pamiętać, że w wielu wypadkach takich jak bóle pleców, migreny czy nawet ból zatok powinno się najpierw udać do fizjoterapeuty. Jest duża szansa, że rehabilitant pomoże nam bez konieczności stosowania leków. Umawiając się na wizytę u doświadczonego i wykwalifikowanego fizjoterapeuty możemy być pewni, że w razie potrzeby poprosi o konsultację lekarską.

Fizjoterapeuta: Wiarygodność i bezpieczeństwo

Dla wielu ludzi ludzi wizyta u fizjoterapeuty jest czymś oczywistym i naturalnym. W chwilach gdy pojawiają się dolegliwości bez obaw umawiają się do swojego fizjoterapeuty.

Jednak jeśli nie mamy sprawdzonego rehabilitanta lub wręcz mamy złe doświadczenia z przeszłości to pojawia się pewna bariera. Nikt nie chce trafić w ręce osoby, która nie posiada kwalifikacji do prowadzenia terapii. Do osoby podszywającej się pod fizjoterapeutę. Niestety zarówno wśród fizjoterapeutów jak i lekarzy czy pielęgniarek znajdują się takie przypadki.

Jak zweryfikować potencjalnego rehabilitanta/fizjoterapeutę? Tutaj z pomocą przychodzi bardzo proste w obsłudze narzędzie jakim jest Krajowy Rejestr Fizjoterapeutów. Na stronie Krajowej Izby Fizjoterapeutów bardzo szybko znajdziemy każdego fizjoterapeutę, który posiada prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Dodatkowo informacja jest wzbogacona o tytuł zawodowy, naukowy oraz miejsce pracy.

Fizjoterpia poznań
Rysunek 2 Szukasz fizjoterapeuty w Poznaniu – >>>KLIKNIJ <<< https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c4/Pozna%C5%84_Centrum.jpg

Fizjoterapeuta Poznań

Jesteśmy zespołem fizjoterapeutów (rehabilitant i fizjoterapeuta Poznań), który dzieli swoją pasję do pomagania ludziom w radzeniu sobie z dolegliwościami od wielu lat. Ponad 10 lat wspólnej pracy, wymiany spostrzeżeń i analizy postępowania w wielu przypadkach powoduje, że jesteśmy otwarci na wiele metod leczenia. Jest to kluczowe aby zapewnić naszym pacjentom możliwie jak najszybsze efekty z prowadzonej terapii.

Aby osiągnąć takie rezultaty korzystamy z wiedzy wyniesionej nie tylko ze studiów specjalistycznych w zakresie fizjoterapii.  Także z licznych szkoleń, kursów oraz własnej pracy naukowej.

Podstawą naszej pracy jest przede wszystkim doświadczenie. Zdobywamy je w pracy z naszymi pacjentami. Wykorzystujemy najnowsze zdobycze techniki, z których korzystają najlepsze kluby Europy i świata, a także najwybitniejsi sportowcy. Jak wiadomo profesjonalny sport jest jak biznes gdzie czas bardzo się liczy. W dzisiejszej rzeczywistości czas stał się bardzo ważny także dla wielu ludzi nie mających za wiele wspólnego z profesjonalnym sportem. My świetnie zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego zapewniamy najwyższą jakość usług.

Wszystkie przedstawione w tym artykule informację powinny pomóc w wyborze specjalisty, do którego zwrócimy się o pomoc. Nie ma jednak złotego klucza odpowiedzi na pytanie kogo wybrać. Kierować należy się zarówno rozsądkiem jak i intuicją. Czasami zwykła rozmowa telefoniczna przed wizytą pomoże Państwu rozwiać pewne wątpliwości więc zachęcamy do kontaktu z nami. Pamiętać jednak należy, że na niektóre z pytań fizjoterapeuta będzie mógł odpowiedzieć dopiero po wstępnym badaniu w gabinecie.

Jeżeli szukasz fizjoterapeuty, który w bezpieczny i skuteczny sposób pomoże Tobie pozbyć się bólu lub ograniczeń w funkcjonowaniu w życiu codziennym to ZAPRASZAMY. Rehabilitant i fizjoterapeuta Poznań –

Zadzwoń +48 501 317 333 lub umów się na wizytę za pośrednictwem portalu Znanylekarz.

Fizjoterapeuta Poznań Rehvolta
Rysunek 3 Fizjoterapeuta Poznań – Rehvolta, Bartosz Trawiński, Jakub Gracz