Zapalenie zatok to nie tylko katar i ból głowy.  Zwykły katar mija po kilku dniach. Jeśli utrzymuje się dłużej, ciągle powraca albo pojawia się ból głowy, prawdopodobnie problem leży w zatokach. Jeśli szybko podejmiesz leczenie zapalenia zatok, możesz uchronić się przed przewlekłym, nawracającym zapaleniem zatok. 

Objawy zapalenia zatok to głównie bóle w okolicy nosa i czoła, które nasilają się rano oraz przy energicznym pochylaniu głowy. Bardzo częstym objawem zapalenia zatok jest wydzielina z nosa – wodnista i przezroczysta, jeśli przyczyną zapalenia są wirusy, lub gęsta i ropna, gdy zakażenie wywołane jest przez bakterie

Jako jedyni w Poznaniu leczymy zapalenie zatok z pomocą INDIBA Active.  Terapia jest całkowicie bezbolesna i trwa około 3 tygodni. Składa się na nią 8-10 30 minutowych zabiegów.

Skręcenie stawu skokowego

Nierówny chodnik, śliski parkiet na boisku, upadek z wysokości to kilka przyczyn, które mogą spowodować uraz w obrębie stawu skokowego. Jest to bardzo skomplikowana pod względem budowy i funkcji część ludzkiego organizmu. Najważniejszą z funkcji jest zapewnienie kontaktu z podłożem, po którym chodzimy, biegamy i skaczemy. Dlatego staramy się w jak najlepszy i najszybszy sposób odzyskać funkcjonalność stawu, który ma wpływ na całe nasze ciało.
Pacjenci trafiają do nas w różnym stanie zarówno zaraz po urazie, jak i dopiero gdy pojawią się jakieś problemy z dojściem do pełnej sprawności. Czasami musimy się mierzyć z sytuacjami, które na pierwszy rzut oka wydają się trudne innym razem z pozoru błahymi, ale wiedząc z jak istotne funkcje zapewnia nam ta struktura, każdy przypadek traktujemy bardzo poważnie, a rehabilitację staramy się doprowadzić do końca.

Uraz kolana na nartach

Pamiątki po zimowych wypadach mogą ciągnąć się latami ⛷️❄️🏂. Często wyjazdy kończą się jednorazową wizytą na stoku, a potem na pomocy doraźnej 😢. Następnie my jako fizjoterapeuci mierzymy się z konsekwencjami tych wypadków👨‍⚕️👨‍⚕️👨‍⚕️.

W tym przypadku na szczęście pacjent po szybkiej konsultacji z nami nie pozwolił na założenie gipsu, gdyż na RTG nie było żadnych złamań. Skutkiem feralnego zjazdu był duży obrzęk stawu kolanowego i uszkodzenie więzadeł pobocznych ( MCL ) oraz krzyżowych przednich ( ACL ) w stopniu drugim.

W początkowej fazie terapia polegała na zniwelowaniu obrzęku, następnie przywróceniu prawidłowego zakresu wyprostu i zgięcia. W pierwszym okresie pacjent od urazu musiał być zaopatrzony w ortezę chroniącą staw kolanowy przed nieprawidłowymi ruchami. W dalszej kolejności pracowaliśmy nad prawidłową stabilizacją oraz nad zwiększeniem siły i masy mięśniowej kończyny dolnej, gdyż 3 tygodniowe unieruchomienie ortezą powoduj spore deficyty.


Nasi fizjoterapeuci wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie pomogą w powrocie do prawidłowego wzorca chodu, a w dalszej kolejności do odpowiedniego biegu lub innych aktywności dnia codziennego.

Więc jeśli potrzebujesz pomocy zapraszamy do kontaktu. Postaramy się byś już po pierwszej wizycie czuł/a się lepiej.

Rehabilitacja po operacji

Jeżeli jesteś po operacji i zastanawiasz się kiedy rozpocząć rehabilitację po endoprotezie to odpowiedź jest prosta – jak najszybciej.

Odpowiednio prowadzona rehabilitacja połączona z fizykoterapią to gwarancja szybszego powrotu do normalnego funkcjonowania i zdrowia, a także zmniejszenie dolegliwości bólowych w okresie rekonwalescencji.

Zapraszamy

Nadmiar skóry na brzuchu

Idealne połączenie wiedzy i umiejętności terapeuty oraz technologii INDIBA musi skutkować świetnymi efektami.

Efekt wizualny i zdecydowana poprawa pewności siebie oraz zadowolenie pacjentki. Wszystko bez bólu, igieł czy chemii.

Przed                        Po 7 zabiegach

                                                                                 

NASZ FANPAGE

Ból kostki i zapalenie rozcięgna podeszwowego to nie tylko lokalny problem.

„Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki” (Leonardo da Vinci)”Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki” (Leonardo da Vinci)

Zbudowana jest z 26 kości, 33 stawów, 21 więzadeł i 13 mięśni i jest jedną z najbardziej skomplikowanych pod względem budowy i funkcji części ludzkiego organizmu. Jej ułożenie wpływa na cały aparat ruchu, w związku z tym urazy w obrębie stopy mogą powodować dolegliwości w niemal każdym miejscu naszego ciała. Zatem, aby prawidłowo „pracować ze stopą” należy spojrzeć holistycznie-szerzej niż tylko na obszar bólowy.

Najczęściej spotykane schorzenia/problemy w obrębie stopy to:

• zapalenie rozcięgna podeszwowego

• zapalenie ścięgna Achillesa

• zapalenie kaletki głębokiej ścięgna Achillesa

• zapalenie nerwu piszczelowego tylnego

Większość z tych dolegliwości ogranicza nas w codziennym życiu, nie mówiąc już nawet o uprawianiu sportu. Jako doświadczeni terapeuci postaramy się, byś już po pierwszej wizycie odczuł/a poprawę.

Ból łokcia – łokieć tenisity lub golfisty

•Nie jesteś w stanie utrzymać kubka z ulubionym napojem
•uprawianie ulubionego sportu jest niemożliwe
•po długiej pracy przy komputerze nadgarstek i łokieć odmawiają 
posłuszeństwa
•przywitanie się z drugą osobą wywołuje kłujący ból w okolicy łokcia

Najprawdopodobniej masz problem z mięśniami zginającymi lub prostującymi nadgarstek i łokieć, może to wynikać ze stanu zapalnego przyczepu mięśni w tym obszarze lub zaburzeniami napięcia struktur znajdujących się wyżej (bark, szyja). Takie dolegliwości bywają także konsekwencją unieruchomienia np. opatrunkiem gipsowym lub ortezą nawet kilka lat wcześniej.

Nie musisz być profesjonalnym sportowcem, żeby lekarz lub fizjoterapeuta zdiagnozował u Ciebie łokieć tenisisty lub golfisty.

Masz taki problem?

Umów się na wizytę, a my się tym zajmiemy.

Blizny pourazowe, pooperacyjne – zabiegi i sposoby zmniejszania oraz uelastyczniania

Blizna jako następstwo uszkodzenia ciągłości skóry właściwej jest „pamiątką” po zaplanowanej operacji, oparzeniu, może być też skutkiem wypadku, którego każdego może doznać.

Jej czas gojenia jak i rozmiar zależy od indywidualnych możliwości regeneracyjnych danego organizmu. Blizna często jest powodem zaburzeń ruchomości tkanek miękki w wyniku czego pacjent odczuwa ból oraz dysfunkcję wpływające na cały układ ruchu swojego ciała. Nieelastyczność, zgrubienia i ograniczenia ruchliwości skóry mogą wskazywać na powstałe od wewnątrz zrosty.

Praca fizjoterapeuty polega na uruchamianiu zbliznowaciałych zrostów by pacjent w trakcie codziennego funkcjonowania nie odczuwał bólu, nie tylko w miejscu blizny ale także w innych częściach ciała. Terapia manualna wykonwanyna przez terapeute wspomagana przez kinesiotaping oraz zabiegi INDIBA ACTIVE w dużym stopniu przyśpiesza proces gojenia i mobilizacji tkanek. Wpływa pozytwnie na symetrię ciała, a także bardzo ważnym dla wielu aspekcie estetycznym.

Warto zaznaczyć, iż działanie fali radiofrekferencyjnej TECAR wpływa zarówno na szybsze i ładniejsze gojenie się blizn, jak i na lepsze przygotowanie (ukrwienie, mikrocyrkulację i syntezę kolagenu) tkanki przed zabiegiem w celu szybszego powrotu do zdrowia i funkcjonowania po zaplanowanym zabiegu.

 

Problemy ze stawem barkowym?

Staw barkowy - rehabilitacja

Miewasz trudności z uniesieniem rąk?

Kłopot sprawia Ci sięgnięcie do tylnej kieszeni lub czesanie włosów?

To może być początek złożonych problemów ze stawem barkowym wynikających między innymi z:

  • Konfliktu podbarkowego (inaczej zapalenia kaletki podbarkowej);
  • Uszkodzenia mięśni stożka rotatorów (czyli mikrourazów mięśni stabilizujących staw barkowy);
  • Niestabilności stawu barkowego (wywołanej nadmierną ruchliwością głowy kości ramiennej względem panewki stawu).

Wykorzystując swoją wiedzę oraz szerokie doświadczenie w zakresie terapii manualnej, wspomagane terapią TECAR , pomożemy Tobie w każdym z wymienionych przypadków.

Rehvolta na problemy z kolanem ;-)

Problemy z kolanem
  • W Twoim kolanie niepokojąco coś przeskakuje?
  • Odczuwasz ból schodząc lub wchodząc po schodach?
  • Stwierdzono u Ciebie problemy z chrząstką stawową?
  • Jesteś przed planowaną operacją lub po rekonstrukcji w stawie kolanowym?

To właśnie Nas powinieneś odwiedzić. Jako doświadczeni fizjoterapeuci jesteśmy w stanie zmniejszyć a nawet zlikwidować Twoje dolegliwości takie jak:
kolano skoczka, uszkodzenie więzadeł krzyżowych (ACL, PCL), uszkodzenie łąkotki, niestabilność kolana, choroba Osgood–Schlattera, zapalenie przyczepu mięśni uda (gęsia stopka).