Ból pleców i kręgosłupa

Ból pleców: sposoby leczenia, przyczyny dolegliwości bólowych kręgosłupa, dyskopatia odcinka lędźwiowego

Ból pleców i kręgosłupa nie musi być problemem, dzięki Rehvolta Poznań. Jeśli nie miałaś/miałeś problemów z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa to na pewno znasz kogoś kto miał. Parafrazując cytat pochodzący z kultowej polskiej komedii. Czasami pojawił się ból lub dyskomfort w dolnej części kręgosłupa. Twój lekarz nie potrafi Ci pomóc lub nie jesteś zadowolona/zadowolony z rozwiązania jakie Ci zaproponował, ból kręgosłupa nie ustepuje. Zapraszamy do Nas, gdzie uzyskasz odpowiedź skąd pojawił się ból oraz postaramy się polepszyć Twoje samopoczucie.

Ból kręgosłupa i pleców, pacjent
Ból kręgosłupa i pleców | Rehvolta Poznań

Przyczyny dolegliwości bólowych pleców

Przyczyn powstawania bólu pleców jest wiele, wszystkie wiążą się z utrzymywaniem nieprawidłowej pozycji kręgosłupa:

  • nieprawidłowe podnoszenie czegoś ciężkiego,
  • nieodpowiednie schylanie,
  • niewłaściwa pozycja ciała,
  • niedostosowany materac w łóżku

Towarzyszącym zjawiskiem jest nadmierne napięcie (spazm) mięśniowy ograniczające ruch. Ból może też się pojawić w trakcie kichania lub kaszlu. Rehabilitacja kręgosłupa w każdym z powyżej wspomnianych przypadków pomoże Ci zredukować lub zlikwidować ból i przywrócić komfort życia. Jeśli potrzebujesz pomocy – ból pleców w Poznaniu – skontaktuj się z Rehvolta Poznań +48 501 317 333.

Etiologia bólu pleców Poznań

Nie raz usłyszałaś/usłyszałeś diagnozę lumbago, dyskopatia, rwa kulszowa, ból krzyża czy też korzonki.

Podłożem bólu pleców może być:

  • najczęściej jest to zespół objawów towarzyszących chorobie zwyrodnieniowej krążków międzykręgowych, czyli dyskopatii,
  • ucisk uszkodzonego krążka na oponę twardą (ból obejmujący dużą część pleców) lub też nerw rdzeniowy/korzeń nerwowy (ból promieniujący do kończyny dolnej)
  • zapalenie stawu krzyżowo-biodrowego (ból okolicy kości krzyżowej i talerza biodrowego)
  • wzmożone napięcie mięśni kulszowo – goleniowych (tylna część nóg)
  • nieprawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych (wątroba, żołądek, jelita i nerki)

Pacjent nieustannie odczuwa dyskomfort w dolnej części kręgosłupa – ból pleców. Wyżej wymienione zaburzenia powodują problemy w prawidłowym funkcjonowaniu w ciągu dnia. Pacjent nie jest w stanie wykonywać czynności, które wcześniej nie sprawiały mu problemów. Poruszanie, schylanie i utrzymanie prawidłowej postawy ciała jest przyczyną dolegliwości bólowych.

Leczenie bólu pleców w Poznaniu

W postępowaniu leczniczym podchodzimy do problemu pacjentów holistycznie. Dolegliwości, które zgłasza pacjent rozpatrujemy patrząc na pacjenta całościowo. Fizjoterapeuci Rehvolta Poznań w pierwszej kolejności wykonujemy testy, które pomogą nam zweryfikować przyczynę bólu pleców. Następnie wykorzystując terapeutyczne działanie INDIBY w połączeniu z naszą wiedzą zmniejszamy wzmożone napięcie mięśniowe, które  towarzyszy bólowi pleców.  W dalszej kolejności wykonujemy ćwiczenia reedukacyjne oraz masaż pleców i elementy terapii manualnej w celu prawidłowego ułożenia krążka międzykręgowego w kręgosłupie. Pacjent opuszczając naszą placówkę zostaje poinstruowany oraz wyuczony jak należy dbać o swój kręgosłup każdego dnia.

Ćwiczenia w bólu pleców Poznań

Rehabilitacja kręgosłupa Poznań – kiedy skorzystać?

Jak pisaliśmy powyżej, ból kręgosłupa może mieć bardzo różne podłoże. Niekiedy, aby na stałe pozbyć się dolegliwości, wystarczy wykonać kilka zabiegów terapeutycznych oraz zmienić codzienne nawyki. Innym razem potrzebne jest bardziej zaawansowane leczenie. Aby zapobiec powstaniu nieodwracalnych zmian zwyrodnieniowych, zachęcamy do skorzystania z rehabilitacji jak najwcześniej. Nie warto czekać aż utrzymanie naturalnej postawy ciała lub wykonywanie codziennych czynności stanie się niemożliwe. Im szybciej skorzystasz z odpowiednio dobranej terapii, tym szybciej zapomnisz o bólu kręgosłupa i będziesz mógł normalnie funkcjonować.

Rehabilitacja kręgosłupa – Poznań. W czym pomagamy?

Zgłaszają się do nas osoby w różnym wieku, lecz łączy je jeden problem – dyskomfort lub ból w okolicy pleców, który wpływa negatywnie na ich codzienne funkcjonowanie. Naszą misją jest ulżenie im w cierpieniu, poprawienie komfortu życia poprzez wyeliminowanie lub złagodzenie dolegliwości, z którymi się borykają. Na co dzień oferujemy pomoc rehabilitacyjną po wypadkach, urazach lub w przypadku pojawienia się zmian zwyrodnieniowych. Rozpoczniemy od wywiadu z Tobą, dzięki któremu zdobędziemy szereg informacji niezbędnych do dostosowania najskuteczniejszej metody działania do konkretnego przypadku. Nieustannie doskonalimy swoją wiedzę i szkolimy się, co sprawia, że tak widoczne efekty przynosi przeprowadzana przez zespół fizjoterapeutów Rehvolta rehabilitacja kręgosłupa. Poznań to miasto, w którym świadczymy swoje usługi, codziennie pomagając osobom zmagającym się z bólami pleców spowodowanymi różnymi czynnikami.

Uciążliwy ból kręgosłupa – Poznań. W czym przeszkadza na co dzień?

Kiedyś codzienne czynności nie były obowiązkami ponad Twoje siły? Z powodu dyskomfortu w obrębie pleców nie możesz już cieszyć się życiem tak jak dotychczas? Zastanawiasz się, jak ulżyć sobie w cierpieniu i odzyskać sprawność? Ten, kto go nigdy nie doświadczył, nie zrozumie, jak przykry do zniesienia jest ból kręgosłupa. Poznań to miasto, w którym wiele osób zmagających się z tym problemem zgłasza się do nas. Uskarżają się oni, że zwykła czynność schylania się, by zawiązać buty, podnoszenie cięższych przedmiotów, szybszy chód czy sport stały się dla nich niemożliwe z powodu odczuwanego podczas ich wykonywania dyskomfortu. Fachowa rehabilitacja pozwoli im ograniczyć ból lub też zupełnie się go pozbyć, zależnie od jego przyczyny i stopnia zaawansowania zwyrodnień. Jeżeli czujesz, że on Cię ogranicza i masz dość rezygnowania ze swoich pasji czy z samodzielnego wykonywania codziennych czynności, zgłoś się do nas. Gwarantujemy profesjonalną i indywidualną pomoc.

Usługi rehabilitacji i fizjoterapii – jak leczymy ból kręgosłupa Poznań?

Nasza placówka w Poznaniu to miejsce, w którym uzyskasz pomoc w takich dolegliwościach, jak na przykład: ograniczenie ruchu w obrębie pleców czy ból w momencie dłuższego pozostawania w jednej pozycji. Niezależnie od tego, czy od dłuższego czasu czujesz dyskomfort w odcinku lędźwiowym, czy jest to nowa dolegliwość o niejasnych dla Ciebie przyczynach, pomożemy Ci wrócić do normalnego funkcjonowania.

Jeśli jesteś ciekaw, jak wygląda rehabilitacja kręgosłupa, Poznań to miasto, w którym możesz skorzystać zarówno z nowoczesnych, jak i klasycznych metod terapeutycznych. W naszej placówce Rehvolta, po znalezieniu przyczyny dolegliwości pacjenta, dobieramy indywidualne metody leczenia z zakresu kinezyterapii, zabiegów z wykorzystaniem technologii Indiba, masaży itd., dzięki czemu oddziałujemy na organizm w efektywny sposób.

Co robić po rehabilitacji?

Równie ważne jak terapia w naszej placówce w Poznaniu jest nauczenie pacjenta odpowiedniego funkcjonowania po zakończeniu zabiegów. Udzielamy więc szczegółowych informacji na temat dbania o plecy na co dzień i zapobiegania dolegliwościom bólowym w przyszłości. Zazwyczaj po zakończonym leczeniu należy wprowadzić pewne zmiany w obrębie własnych nawyków tak, by były one bardziej sprzyjające dla zdrowia.

Rehvolta Poznań: Ból pleców pokonamy wspólnie

Jeśli masz problem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa i szukasz pomocy nie zwlekaj skontaktuj się z nami. My sprawimy, że poczujesz poprawę już pierwszej wizycie.

Zapraszamy do naszej placówki –
ul. Ajschylosa 13 (Poznań, Strzeszyn Grecki).

oferta - rehabilitacja Rehvolta Poznań: ból pleców i kręgosłupa