Rehabilitacja oraz zabiegi fizjoterapeutyczne są szczególnie ważne po urazach, takich jak złamania kości czy nadwyrężenia mięśni i stawów, a także po przebytych chorobach, np. udarach. Szybka rehabilitacja przynosi najlepsze efekty. Niestety, państwowa służba zdrowia nie może zapewnić natychmiastowej opieki fizjoterapeutycznej w optymalnym wymiarze czasowym, niezbędnym do całkowitego lub prawie całkowitego powrotu do zdrowia. Rehabilitacja prywatnie to właściwie jedyne dobre rozwiązanie, które pozwoli w największym możliwym stopniu odzyskać dawną sprawność.
Ile kosztuje rehabilitacja prywatnie?
Prywatna rehabilitacja w Poznaniu nie musi być droga. Cena masażu kręgosłupa to ok. 100-150 zł, w zależności od rodzaju masażu. Masaże pleców pozwalają nie tylko zniwelować napięcia w okolicy kręgosłupa. Pomagają także w rekonwalescencji po przebytych urazach kończyn dolnych oraz kończyn górnych.
Dobrze wykonany masaż, najlepiej w serii składającej się z 10 cyklicznych zabiegów, pomaga zwiększyć zakres ruchów w stawach, wspomaga prawidłową pracę mięśni, niwelując przykurcze mięśniowe zmniejsza długotrwały ból kręgosłupa. Rehabilitacja pourazowa składa się z połączonych ze sobą ćwiczeń oraz masażu, który uzupełnia pozytywne działania wynikające z aktywności fizycznej. Masaż wykonywany w cyklu składającym się z 10 sesji, kojąco wpływa na pracę układu limfatycznego oraz nerwowego. Dzięki zabiegom, dotleniamy komórki i łagodzimy napięcia mięśniowe, zwiększając tym samym odporność na stres oraz obniżając ryzyko kontuzji.
Gdzie najszybciej? – rehabilitacja w Poznaniu
W placówkach prywatnych, takich jak Rehvolta, terminy są praktycznie od ręki. Dzięki darmowej konsultacji z fizjoterapeutą, można ustalić indywidualny plan działania, dostosowany do konkretnych potrzeb. Praca z ciałem odbywa się na kilku poziomach. Pierwszym jest regularna praca z fizjoterapeutą, której celem jest nie tylko wykonywanie konkretnych ćwiczeń, ale przede wszystkim wypracowanie dobrych nawyków, które będzie można stosować na co dzień w domu i w pracy. Kolejny poziom to zlikwidowanie napięć, które mogą się gromadzić w niektórych grupach mięśniowych, a które mogą wynikać z nieprawidłowej postawy, być efektem przebytych chorób lub przeciążeń wywołanych aktywnością fizyczną. Rolą fizjoterapeuty jest dopasowanie programu rehabilitacji do indywidualnego trybu życia pacjenta. Dzięki rehabilitacji możemy zmienić codzienne nawyki i uniknąć kolejnych kontuzji. Tylko w ten sposób efekt rehabilitacji będzie trwały.
Rehabilitacja prywatnie – cena adekwatna do jakości
W przypadku rehabilitacji na NFZ (Poznań), zanim zaczniemy konkretne działania mające na celu poprawę zdrowia, musimy przejść przez szereg konsultacji lekarskich – zaczynając od lekarza rodzinnego, poprzez ortopedę, a kończąc na fizjoterapeucie. Wybierając prywatną praktykę, znacznie skracamy tę ścieżkę, dzięki czemu możemy szybciej rozpocząć właściwą rehabilitację – czyli pracę z ciałem. Koszt rehabilitacji bezpośrednio przekłada się na postęp, a w ciężkich przypadkach, np. poudarowych – czas może odgrywać decydującą rolę.
Przypadek udaru jest szczególny, gdyż w jego wyniku zamiera część szarych komórek, odpowiedzialnych za sygnały wysyłane do poszczególnych grup mięśniowych. Paraliż poudarowy obejmuje początkowo mięśnie części twarzy, przechodząc następnie na całą połowę ciała. Rehabilitacja po udarze to ciężka, codzienna praca, która powinna rozpocząć się jak najszybciej, gdyż z każdym dniem nieużywane mięśnie słabną. Aby podtrzymać ich efektywność, należy każdego dnia mobilizować je do działania. Dla pacjentów po udarach, wykonywanie ćwiczeń bez nadzoru fizjoterapeuty jest praktycznie niemożliwe.
Rehabilitacja – Poznań
Poznań to miasto wielu możliwości w zakresie zabiegów fizjoterapeutycznych oraz rehabilitacji. W gabinetach Rehovolty wykonywane są nie tylko ćwiczenia oraz masaże, ale także zabiegi biostymulacji komórkowej INDIBA. Biostymulacja wpływa korzystnie na cały układ ciała człowieka. Oddziaływanie na poziomie komórkowym, prowadzi do stymulacji jądra komórek, dzięki czemu mogą się one szybciej regenerować. Biostymulacja INDIBA wpływa na znaczną poprawę elastyczności skóry oraz w sposób widoczny redukuje zmarszczki. Poprawa następuje jednak nie tylko na poziomie wizualnym – dzięki zabiegom poprawie ulega system przemiany materii, co ma bezpośrednie przełożenie na poczucie zdrowia, układ nerwowy oraz psychikę. Koszt rehabilitacji z wykorzystaniem systemu INDIBA to 120-150 zł za zabieg, w zależności od masowanej partii ciała.
Rehabilitacja prywatna – dlaczego to jest dobry wybór?
Oczywistym argumentem przemawiającym za prywatną rehabilitacją jest czas – o wiele krótszy niż w przypadku zabiegów wykonywanych na NFZ. Szybszy czas rozpoczęcia zabiegów rehabilitacyjnych, znacznie zwiększa szansę na ich skuteczność i powrót do zdrowia. Jest to także czas, który fizjoterapeuta poświęca dla każdego pacjenta – w tym przypadku o wiele dłuższy niż w publicznej służbie zdrowia. Indywidualne podejście fizjoterapeuty pozwoli prześledzić historię pacjenta i zmienić ewentualne złe nawyki. Kolejny – to nowoczesna technologia, np. INDIBA, która wpłynie na głębszą regenerację komórek, co w efekcie końcowym pomoże nie tylko powrócić do stanu zdrowia sprzed rozpoczęcia rehabilitacji, ale wpłynie również na poprawę komfortu życia.