Ból zatok

Ból zatok – leczenie Poznań

Ból zatok jest wywołany przez zapalenie zatok i towarzysz mu katar i ból głowy, który bardzo nasila się kiedy chory pochyla głowę w dół. Zwykły katar mija po kilku dniach. Jeśli utrzymuje się dłużej, ciągle powraca albo pojawia się ból głowy, prawdopodobnie problem leży w zatokach. Jeśli szybko podejmiesz leczenie zapalenia zatok, możesz uchronić się przed przewlekłym, nawracającym zapaleniem i bólem zatok.

Objawy zapalenia i bólu zatok

Objawy zapalenia zatok to głównie bóle w okolicy nosa i czoła, które pojawią się sezonowo ( jesień, zima ), a nasilają się rano oraz przy energicznym pochylaniu głowy. Zatoki przynosowe to: zatoki czołowe, komórki sitowe, zatoka klinowa oraz zatoki szczękowe, które jako pierwsze wykształcają się w rozwoju embrionalnym. U zdrowych ludzi zatoki pozostają pustymi jamami jednak u wielu ludzi dochodzi do zbierania się wydzieli wewnątrz nich. Dochodzi do tego między innymi z powodu przesuszenia błony śluzowej nosa co bardzo sprzyja przenikaniu różnych drobnoustrojów do wewnątrz zatok Bardzo częstym objawem zapalenia zatok jest wydzielina z nosa – wodnista i przezroczysta, jeśli przyczyną zapalenia są wirusy, lub gęsta i ropna, gdy zakażenie wywołane jest przez bakterie, które dostały się do wewnątrz w wyniku nieżytu nosa i zatok.

Ból zatok jak leczyć
Ból zatok Indiba

W Rehvolta leczymy ból zatok

Jako jedyni leczymy zapalenie zatok w Poznaniu, z pomocą INDIBA Active.  Terapia jest całkowicie bezbolesna i trwa około 3 tygodni. Składa się na nią 8 do 10 zabiegów trwających 30 minut. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa tylko przyjemne ciepło w okolicach zabiegowych. Jak zawsze, taki i w tym przypadku przed rozpoczęciem terapii przeprowadzamy szczegółowy wywiad w celu ustalenia przyczyny dolegliwości.

Ból zatok nie daje Tobie żyć ? Umów się na wizytę i to zmień !

Zaprszamy .

Kontakt

+48 501 317 333

Rehvola.pl

Logo Rehvolta